Doprava a parkování

Primice začíná v 14:30 průvodem z fary (Náměstí Zacháriáše z Hradce č.p. 1), tedy je dobré přijet do Telče včas.

Pokud přijedete vlastním autem (autobusové či jiné spoje jsou na konci této stránky uvedené včetně cesty od nádraží ke kostelu) pak je třeba s autem někde zaparkovat.

Na náměstí parkovat nedoporučuji (místa tam budou sotva pro auta kněží a zvlášť zvané hosty), ale v okolí náměstí (10 – 15 min. od fary) jsou bezplatná i placená parkovací místa.

Hlavní místa pro parkování jsou zajištěna tato:

  1. Přímo u hotelu Antoň – adresa: Na Sádkách 458, Telč (přesně GPS souřadnice: 49.187034, 15.447671). Bude tam stát člověk, který Vám řekne, kde jinde lze zaparkovat, pokud už nebude místo u hotelu – je domluvené, že bude možné parkovat u haly, která je hned vedle hotelu Antoň (v obrázku níže jsou tato místa označena žlutě jako P1a a P1b)
  2. 15 míst na parkovišti pobočky Městského úřadu Telč – adresa: Na Sádkách 453, Telč (přesné GPS souřadnice: 49.187776, 15.448323). Je to také kousek od hotelu Antoň – viz obrázek níže, a ve svátky by mělo toto parkoviště být volné. (V obrázku níže je označeno toto parkoviště žlutě jako P2)
  3. Hlavní (centrální) parkoviště – platí se zde 60 Kč za den – adresa Na Sádkách 451, Telč (přesné GPS souřadnice 49.187013, 15.448645). Pokusím se vyjednat výjimku na parkovací kartu, viz odstavec níže o Parkovací kartě. (V obrázku níže je označeno toto parkoviště žlutě jako P3)

Hlavní výhoda těchto parkovacích míst je v tom, že po primici jsou všichni účastníci zváni na občerstvení formou rautu právě do hotelu Antoň, takže pak odpadá problém s hledáním auta po rautu.

Parkování 1

PAKOVACÍ KARTA: ať už budete parkovat kdekoli, je dobré mít (kvůli předejítí jakýchkoli problémů) parkovací kartu. Tu si buď můžete stáhnout zde, vytisknout (na A4 nebo na A5, to je jedno), nebo ji dostanete při příjezdu k hotelu Antoň od pořadatelů a sami si ji vyplníte. Pokusím se vyjednat, aby nebylo třeba s parkovací kartou platit poplatek 60Kč za den (v případě parkování přímo na centrálním parkovišti). Zda je třeba nebo není třeba platit na centrálním parkovišti se dozvíte na místě od pořadatelů.

 

Doprava na primici jiným dopravními prostředky:

Směr od Brna

Doporučuji autobus Student Agency, z Brna od Grandu vyjíždí v 12:00 a jede přes Velké Meziříčí, Třebíč a v Telči je v 13:55, což je ideální čas.

Směr od Prahy

Doporučuji autobus společnosti AZ Bus, který z Prahy vyjíždí v 11:00, jede přes Pelhřimov, Batelov, Třešť a v Telči je ve 13:45. Opět ideální čas na přesun.

Směr od Českých Budějovic

Opět doporučuji autobus Student Agency, který vyjíždí z ČB v 12:10, jede přes Třeboň, Jindřichův Hradec a v Telči je v 13:56.

Cesta z nádraží ke kostelu trvá nejkratší cestou zhruba 15 minut.

nadrazi - kostel
Cesta z nádraží k farnímu kostelu (FK)

Cestu z primice je také vhodné naplánovat. Přespání je možné si domluvit předem v jednom z mnoha penzionů v Telči, kde cena za osobu a noc začíná na 400Kč.

Primice bude končit nejdříve v 16:00, tedy spoje zpět je třeba hledat až po této hodině (a je třeba počítat i 15 minut na přesun na nádraží)

Do Brna se dostanete bez problémů ještě autobusem 18:45. Do Prahy jede přímý spoj v 18:30. A do Českých Budějovic v 18:55. Vše z nádraží. Tedy dá se v klidu stihnout i pohoštění v hotelu Antoň a pak s nasycenými útrobami lze v klidu cestovat domů…